CICAMÁNIA

Keresed az igazit? Így találd meg a tökéletes állatorvost!

Közhely ugyan, de az egészség a legnagyobb kincs, mind a kétlábúak mind a négylábúak esetében. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ne csak a te egészséged, hanem kedvenced egészsége is a lehető legjobb kezekben legyen.

Ha eddig még nem sikerült megtalálnod a te és kedvenced számára a legmegfelelőbb szakembert és klinikát, akkor olvass tovább.
Amennyiben az alábbi, szakemberek által is kiemelkedően fontos szempontok alapján mérlegelsz és választasz, akkor nem érhet csalódás és kedvencedet sem érheti esetleg még nagyobb baj!

Ne hallgass az internetes ajánlásokra, kérdezz inkább te magad!

Mielőtt random módon fognád magad és elrohannál a hozzád legközelebb lévő sok-sok öt csillagot kapott állatorvoshoz vagy állatklinikára, állj meg egy pillanatra!
A szájhagyomány útján történő ajánlás a legjobb ajánlás ebben az esetben. Kérdezd körbe barátaidat, ismerőseidet, kisállatartó klubokat, állatmenhelyeket, hogy ők hova fordulnak baj esetén. Így te kérdezhetsz azoknak a szempontoknak az alapján, amelyek neked és kedvencednek fontosak,és nem számodra ismeretlen internetes fórumozók döntenek az ő szempontjaik és véleményük alapján helyetted!

Ha családias és barátságos a hangulat és a hely, akkor jó helyen jársz!

Hívd fel a rendelőt,vagy az orvost és kérj időpontot egy általános állapotfelméréshez. Vedd figyelembe a hozzáállásukat. Ha barátságosak, kedvesek és segítőkészek, akkor az látatlanban már egy jókora pluszpont. Ha azonban már az első alkalommal nehézkesen, kelletlenül állnak hozzá egy alapvizsgálat elvégzésehez, akkor vajon mi fog történni ha ne adj Isten egy sürgős, életveszélyes helyzeben riasztod őket, mondjuk egy elütött kisállathoz? Nem valószínű, hogy rohamkocsival, szirénázva sietnek majd a segítségetekre!
Az első vizit alkalmával vedd figyelembe az állatorvos személyiségét is! Szimpatikus a viselkedése veled és kedvenceddel? Barátságos és hozzáértő vagy csak rutinból, esetleg kelletlenül, és még a laikus számára isláthatóan nem megfelelő módon végzi a kezelést? Milyen reakciót vált ki a kisállatodból az orvos személye és vizsgálati módszerei?
A jó állatorvos készséges, türelmes, és tudja hogyan nyugtassa meg a stresszes állapotban lévő kisállatot és gazdáját! Ha az első benyomás összeségében negatív, akkor ne habozz elköszönni és idejében váltani!

Egy hullámhosszon vagytok?

Már ami az állatgondozási, állattartási filozófiát illeti…Van ugyanis néhány olyan hiper-érzékeny, sőt a társadalomban ma még mindig tabunak számító téma mint az eutanázia,a rákbetegség(ek) kezelése,állapotfenntartás és kezelés krónikus megbetegedések esetén, illetve az ivartalanítás. Ha az állatorvos és te, a gazdi hasonlóan vélekedtek ezekről a kérdésekről akkor könnyebb a nehéz kérdésekben közös döntésre jutni, hiszen a szeretett kisállat életminősége nemcsak neked kell, hogy fontos legyen, hanem kezelőorvosának is. Saját egészségügyi-etikai meggyőződésednek megfelelően mindig kérd ki az állatorvos véleményét. Így kedvenced érdekeit is mérlegelve, szakmai szempontból is átgondolhatod mit tegyél vagy ne tegyél, ha esetleg egy gyógyíthatatlan betegség miatt a lehető legnehezebb döntést kell meghoznod. Egyetértéssel és szakmai támogatással talán ez is könnyebb picit.

Tele a váró? Ez is jó jel!

Ne riasszon el egy páciensekkel és gazdikkal teli váró sem! Ha nagy a betegforgalom akkor az azt jelenti, hogy népszerű, jó nevű, szakmailag hozzáértő állatorvost találtál, hiszen más gazdik is szívesen és bizalommal viszik hozzá kedvencüket! Érdemes tehát rászánni az időt és kivárni amíg sorra kerültök. Az igazán lelkiismeretes orvos nem küldi el a még várakozó pácienst egy perccel a rendelési idő lejárta után, sem, hanem rendelési időn kívül is bármikor ellátja a rászorult állatot. Nagy segítség a bajban, ha az orvos háznál történő (sürgősségi) ellátást is vállal, szállíthatatlan vagy stresszes állapotban levő beteg esetében. Kérdezz rá arra, hogy mobil azaz házhoz járó orvosként is elérhető-e a szolgáltatás, vagy csak a rendelőben.

A pénz( is) számít

Talán mondani sem kell, hogy az állatorvosi ellátás költségei igen magasak, a számlák pedig nagyon gyorsan halmozódnak, pláne egy súlyos betegség, vagy baleset esetén, de önmagában már maguk a védőoltások is sokba kerülnek. Kérdezz rá a fizetési lehetőségekre: csak készpénzes és azonnali fizetés lehetséges, vagy elfogadnak hitelkártyát vagy (pillanatnyi) anyagi helyzetedre tekintettel akár részletfizetést is? Ez nagyon nem mindegy, mert például egy több órás ortopédiai beavatkozás költsége ma már százezreket tehet ki.

Nyitvatartási idő

Ha nincs időd/türelmed az ajtóra függesztett táblán elolvasni a nyitvatartási időt akkor mindenképp kérdezz rá, erre is, csakúgy mint a rendelési időn kívüli ellátásra és tarifákra. Így nem érhet meglepetés, hiszen hiába van közel hozzád a rendelő ha csak nagyon rövid, pár órás rendelést tartanak, mert ez azt jelenti, hogy vészhelyzet esetén a legközelebbi sürgősségi klinikához kell fordulnod majd, és nem biztos hogy az ügyeletes klinika is a közeledben található.

Elhelyezkedés

Nagy szerencse az, ha az állatorvos/állatorvosi rendelő a lakhelyed közelében található, hiszen így baj esetén a segítség gyorsan elérhető, és ez életmentő lehet! Fontos azonban, hogy ha a közelben lévő állatorvos a fent említett szempontoknak nem tesz eleget, akkor inkább keress távolabbi rendelőt, mert kedvenced élete a tét! A kényelem, a távolság nem lehet elsődleges szempont a jó szakember kiválasztásánál.

Második szakorvosi vélemény

Egy súlyos betegség/baleset esetén fontos kikérni egy vagy több szakember véleményét, több szem többet lát alapon, hiszen egy téves, vagy nem kellően alapos diagnózis kedvenced életébe kerülhet. Ha megtaláltad a számodra szimpatikus orvost, mindenképpen kérdezd meg, hogy szokott-e szakrendelésre/specialistához beutalót adni, és elfogadható-e számára, hogy más orvos véleményét is kikéred. Amennyiben nem tartja ezt elfogadhatónak, keress olyan szakembert aki nem tartja saját magára nézve kellemetlennek, vagy szaktekintélye megkérdőjelezésének

Remélem, hogy a fenti tippek segítségével már nem kell sokáig keresgélned, és megtalálod az ideális állatorvost kedvenced számára!

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!