Ma van a fekete bundájú bársonytalpúak világnapja (igen, már ilyen is létezik!) és úgy gondolom, ez remek alkalom arra, hogy egyszer és mindenkorra véget vessünk azoknak a rosszindulatú és végtelenül buta tévhiteknek, amelyek a fekete bundájú cicákat már évezredek óta, és sajnos még manapság is övezik.
Végtelenül elítélendő és megvetendő, hogy az olyan “ünnepek” mint a cicagazdik által nagyon nem kedvelt Halloween még ma is szedi,szedheti ártatlan cica-áldozatait….Azt a cukorkásos, töklámpásos, csontváz-jelmezes, halálfejes,boszorkányos mindenit neki! Le a giccses, bóvli cicariogató Halloweennel,és az agyament tévhitekkel a fekete cicákkal kapcsolatban. Most tiszta vizet (akarom mondani: tiszta tejet öntünk a pohárba!)
A fekete cicákon évezredeken át rengetegszer csattant az ostor, és rettentően rossz hírüket keltették szegényeknek pusztán a bundájuk színe, gyerekmesék és népi babonák alapján.Még mindig kétharmaddal kevesebb fekete kiscicát fogadnak örökbe,és sajnos, például egyes, még eutanáziát alkalmazó amerikai menhelyeken is a fekete cicák kerülnek először a halálsorra, majd elaltatásra a helyhiány miatt.
Az egész őrület még a középkorból származik, a fekete cicákat azért hozták kapcsolatba, a balszerencsével, a gonosszal, mert éjszaka kóboroltak, vadásztak és ezért a kellően sötét középkor embere azt hitte hogy a fekete macskák boszorkányokkal és az ördöggel cimborálnak. Sőt, egyesek úgy gondolták hogy maguk a boszorkányok álcázzák magukat fekete macskának, és néhány európai országban kezdetét vette az (állítólagos) boszorkány és ( fekete) macska üldözés, illetve kiirtás.A hajmeresztő tévhit eredményeként rendesen megnőtt a rágcsáló-populáció, ez később a pestisjárvány kialakulásban is szerepet játszott. Miután az embereket felvilágosították hogy a bolhák és a rágcsálók okozták a pusztító fekete! halált, a macskák száma ismét növekedni kezdett.
A középkori negatív “sajtóvisszhangot” megelőzően sokkal jobban értékelték a macskákat. Az ókori Egyiptomban istenként tisztelték őket, haláluk után tetemüket ugyanúgy bebalzsamozták mint a fáraókét, a gyászoló gazdik pedig bánatukban és a gyász jeleként leborotválták szemöldöküket.
Az egyiptomiak ugyanis családtagként kezelték és tisztelték a macskákat, akik távoltartották a a háztólés az éléskamrától a rágcsálókat, ráadásul a középkori európaiakkal ellentétben az ókori egyiptomiak a jó szerencse zálogaként tekintettek a cicákra és varázslatos teremtményeknek hitték őket.
A japán kultúrában például ma is a jó szerencse hírnökének tartják a fekete cicákat,ott “maneki neko”-nak hívják őket, ami magyarul annyit tesz hogy “szerencsehozó cica.”
Ma már nemcsak Japánban, de világszerte ismertté vált a maneki neko, gyakran talákozhatunk a mancsával integető cica figurákkal japán éttermekben, szusi bárokban, ázsiai boltokban,és még számtalan helyen hiszen a japánok úgy vélik hogy az az integető mancs bevonzza a jó szerencsét és a pénzt, a nyugalomban levő mancs pedig távol tartja a balszerencsét és a gonosz erőket.
A képen levő fekete kandúr cukiságok pedig nem varázslat: ők öten vannak testvérek, és éppen gazdit keresnek,talán éppen te leszel az álomgazdi kedves olvasó?
Tehát, ha mindig is szerettél volna egy cicát, itt az ideje hogy a te életedbe is beköszöntsön a jó szerencse és a gazdagság, nem is beszélve arról a feltétel nélküli szeretetről amilyet egy ilyen éjfekete bűbájos, elegáns cica tud a gazdinak adni. Meg fogod tapasztalni hogy a bűbáj csupán fajtájukból fakad, épp oly elragadóak mint más színű társaik, ebben pedig tényleg nincs semmi sötét boszorkányság!
Itt lehet a koromfekete bársonytalpúak után érdeklődni:
http://rex.hu/orokbefogadhato-allat/286
csak örökbefogadási szerződést vállaló, felelősségteljes gazdi-jelöltek jelentkezzenek!
Köszönet a korompamacsok nevében is!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: